skip to Main Content

دانش پیکرشناسی ورزشی عبارت از سنجش و بررسی کاربردی ابعاد و اندازه های مختلف بدن انسان است. پیکرشناسی ورزشی زیر مجموعه دانش پیکرشناسی است.

یکی ازشاخص‌های اصلی برای استعدادیابی و معرفی یک رشته ورزشی متناسب با استعدادهای جسمانی هر فرد میباشد.
علم پیکرشناسی با بررسی ساختار عضلانی و اسکلت‌بندی فرد مناسب ‌ترین رشته ورزشی را برای تضمین سلامت و موفقیت تعیین می‌کند.

خیر ، استعدادیابی ورزشی برای همه افراد جامعه ( کودکان ، بزرگسالان ، زنان و مردان ) مفید است . البته آنهایی که انگیزه قهرمانی دارند باید هر چه زودتر رشته ورزشی متناسب خود را شناسایی کنند.

خیر ، استعدادیابی ورزشی برای همه ی افراد جامعه از کودک ، بزرگ ، زن و مرد مفید است. چرا که با شناخت از وضعیت فیزیکی خود و همچنین انتخاب رشته ی ورزشی مناسب می توانیم علاوه بر رشد بیشتر در آن رشته و آسیب و هزینه کمتر با سرعت بیشتری به تناسب اندام برسیم.

طبیعتاً فردی که به فعالیت در ورزش مناسب با ابعاد جسمانی خود می‌پردازد هم دچار آسیب کمتری می‌شود و هم پیشرفت بیشتری می‌کند – معمولاً بر اساس نوع نژاد و ژنتیک، هر انسان اندامی متناسب با یک ورزش خاص دارد که برای رشد بیشتر هزینه کمتری می پردازد و این پیشرفت اعتماد به نفس بیشتری به فرد میدهد و در نهایت این رشد در ابعاد دیگر زندگی ساری و جاری شده و باعث رشد همه جانبه ی شخصیت فرد می شود.

بعضی افراد در زمینه هنر، بعضی در تجارت و …. و بعضی هم در زمینه ورزشی استعداد زیادی دارند اما باید توجه داشت که همه ی افراد جامعه نیاز به ورزش کردن دارند ( چه استعداد قهرمانی داشته باشند و چه نداشته باشند ) ، فقط سطح فعالیت افراد متفاوت است ( حرفه ای ، قهرمانی ، سلامتی ، درمانی و یا ….. ) . همانطور که همه ی ما نیاز به خواب ، خوراک ، مطالعه و …. داریم.

در این مرکز با اندازه گیری قد ، قد نشسته ، وزن ، پهنای آرنج و زانو ، دور بازو ، دور لگن ، دور شکم ، دور ساق پا و اندازه گیری چین های پوستی جلو و پشت بازو ، زیر کتف ، بالای تاج خاصره ، پهلو ، جلو شکم ، جلو ران و داخل ساق پا به نتایجی میرسیم که بر اساس آن به مراجعه کنندگان ، مشاوره لازم را می دهیم.

  • استعداد ورزشی فرزند شما تعیین می گردد.
  • کمبود یا اضافه وزن شما مشخص می شود.
  • حداکثر رشد قد فرزند شما معلوم می گردد.
  • درصد چربی و اندام های مختلف بدن تعیین می گردد.
  • نیاز شما به مشاوره تغذیه مشخص می شود.
  • جایگاه سلامت شما معلوم می گردد.
  • میزان آمادگی قلبی تنفسی شما (VO2MAX) معین می شود.
  • وضعیت BMI و WHR شما مشخص می شود.
Back To Top